میخواهی در قفس کسب وکارت زندانی نشوی؟ این نقاب را بزن

         هر کسب وکاری که شروع می شود  اولش هم هیجان دارد و هم لذت!!! ولی کم کم هیجانش فروکش میشه و مشکلات  خودشون  را نشان می دهند. یک موقع می شود که نه هیجانی مانده و نه لذتی احساس می کنی، دنبال یک راه فرار می گردی تا خودتو گم و گور کنی زیرا  فشار کار و  غرولند اطرافیان  و از همه بدتر شرایط بد مالی کلافه ات می کند.

        اینجاست که این سوال اساسی میاد سراغت که آیا این کار ارزش اینهمه سختی و دربدری را دارد؟ آیا درآن طرف تونل نوری دیده می شود و یا فقط تاریکی می بینی!!!

در این مواقع افراد موفق چیکار می کنند؟

    افراد موفق  اولا  موانع و چالش ها را به طور جدی  پیگیری می کنند و آنها را با کمک مشاوران و مربیان کارآزموده شناسایی می کنند  دوما با جسارت به قلب مشکلات میزنند و آنها رابطور اساسی حل می کنند و از مشکلات  فرصت های طلایی ایجاد می کنند.

و اما افراد معمولی و ناموفق…؟

       افراد ناموفق و یا بهتر است بگوییم افراد معمولی جامعه در این مواقع 2 تا کار انجام می دهند:

  1. مشکلات را می بینند و بیخیال حل  مشکلات می شوند و کار را بدون برنامه و با شانس و اقبال  ادامه می دهند و روزگار را باری  به هر جهت می گذرانند  مثل افراد عادی جامعه که فقط بجای حل مسئله ، صورت مسئله را پاک می کنند. یعنی بجای بالا بردن مهارت های شغلی مدیریتی، کسب تخصص و  انضباط فردی  به سراغ بانک ها می روند و درخواست  وام می دهند و یا انتظار کمک از اطرافیان و دولت دارند

 2-طاقت دیدن مشکلات و غلبه بر آن را ندارند و به راحتی  تسلیم می شوند یا سریع مسیر را عوض می کنند و از این شاخه به آن شاخه می پرند.

باید به سبک 5 در صد افراد  موفق عمل کرد

هر کسب وکاری مشکلات خاص خودش  رادارد. تهیه مواد اولیه،بازاریابی ، استخدام کارمند، تهیه هزینه های جاری،آموزش نیروی انسانسی، مدیریت پروژه و…

کار بدون مشکل وجود ندارد اصلا اگر کسب وکاری بدون چالش باشد کار نیست.

یک سوال:

 چرا  سوپری محلمون از مدیریت یک مغازه 20 متری عاجز است ولی یه نفر دیگر در کل جهان کسب وکارسش بالای 10 هزار شعبه دارد  تازه تفریح ماهانه و سالانه و شرکت در همایش ها و جلسات همیشگی و  با خانواده بودن و … دارد ولی سوپری محلمون از 7 صبح تا 12 شب مغازه داری می کند

چرا سوپری محلی شهر پاریس  اینقدر بزرگ می شود که در همه جای جهان شعبه دارد و تو هر کلانشهری بروی برند هایپر استار را می بینی .

چطوری بابک بختیار از یه مغازه کوچک استیجاری آیس پک را استارت زد و امروز در بیشتر شهرهای ایران و 35 شعبه خارجی شعبه های فعال  داره.

 راز این معما در چیست؟

فقط و فقط با یک فرمول می شود کم کار کرد ولی دقیق و پرسود کار کرد . می شود تفریح و سفر رفت و بی انضباطی در کسب وکارت پیش نیاید .

می شود کسب وکارت را بجای محصول بفروشی و ماشین تولید پول ایجاد کنی

 بله درست شننیدی این شاهکار فقط با ایجاد سیستم سازی کسب وکار است

 تیم ویدکار کسب وکارت را تبدیل به سیستم تولید درآمد می کند

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 6 =